Sulm me armë në Teksas, 5 të vdekur dhe 21 të plagosur

Publikuar tek: bota, më 08:59 01-09-2019 Sulm me armë në Teksas, 5 të vdekur dhe 21 të plagosur

Të paktën pesë persona janë vrarë dhe 21 të tjerë janë plagosur nga të shtënat me armë në Teksas, SHBA.

Një person filloi të qëllojë me armë zjarri nga automjeti i tij drejt kalimtarëve dhe makinave të tjera pranë një qendre tregtare në Odessa. Gjithçka nisi pasi drejtuesi i mjetit u ndalua nga policia në një ndalesë për qarkullimin rrugor.

Sulmuesi vazhdoi të qëllojë drejt shoferëve të shumtë dhe kalimtarëve. Në një moment, ai braktisi makinën e tij dhe vodhi një kamion postar. Më pas agresori u qëllua për vdekje nga policia në një kompleks kinemaje.

Sakaq, autoritetet janë shprehur se janë ende të paqarta motivet e kësaj ngjarje të rëndë, e cila  vjen  disa javë pas masakrës në El Paso, Teksas dhe Ohio ku mbi 20 persona mbetën të vrarë dhe dhjetëra të tjerë u plagosën.

_108571426_hi056171703.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012255907058716
array(1) { ["section"]=> string(60) "sulm-me-arme-ne-teksas-5-te-vdekur-dhe-21-te-plagosur-176907" }