Sulm me armë zjarri këtë mëngjes në metro, në gjendje të rëndë një agjent gjerman

Publikuar tek: bota, më 09:37 13-06-2017 Sulm me armë zjarri këtë mëngjes në metro, në gjendje të rëndë një agjent gjerman

Një sulm me armë zjarri ka ndodhur në stacionin e metrosë në Gjermani.

Mediat gjermane raportojnë se sipas policisë, disa persona, numri i të cilëve nuk është saktësuar, përfshirë dhe një agjent, kanë mbetur të plagosur. Agjenti mësohet se është në gjendje kritike për jetën. Por fatmirësisht, sipas mediave gjermane, nuk kemi të bëjmë me një sulm terrorist.
Mësohet se ngjarja ndodhi rreth orës 8 të mëngjesit, ndërkohë që policia ka arrestuar një person. 
Pasagjerët u evakuuan menjëherë dhe zona rreth stacionit është bllokuar nga policia.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ISIS kërcënon sërish, cilat shtete e kanë rradhën tani
Deklarata e fortë e Putin: SHBA mbështeti Al-Kaedën dhe terroristët në Çeçeni »
Article Logic
Execution time: 0.011991024017334
array(1) { ["section"]=> string(86) "sulm-me-arme-zjarri-kete-mengjes-ne-metro-ne-gjendje-te-rende-nje-agjent-gjerman-82276" }