Sulm me bombë dhe armë zjarri në një hotel, 23 të vdekur

Publikuar tek: bota, më 17:26 29-10-2017 Sulm me bombë dhe armë zjarri në një hotel, 23 të vdekur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një hotel në Mogadishu ku 5 persona kanë qëlluar me armë zjarri duke vrarë 23 njerëz dhe duke plagosur mbi 30 të tjerë.

Grupi hyri në ndërtesë pas një shpërthimi me bombë në hyrjen e hotelit të shtunën.

Policia ka vrarë tre sulmuesit dhe ka kapur dy të tjerët,shkruan newssky, raporton newsbomb.al.

Ndërmjet të vdekurve ishte një nënë dhe tre fëmijë, një bebe, të gjithë të goditur me një plumb në kokë.

Pamje nga vendngjarja tregojnë makina të shkatërruara dhe ndërtesave përreth iu qëndrojnë vetëm muret.

Shpërthimet e të shtunës erdhën dy javë pas sulmit masiv me bombë në një kamion ku mbetën të vdekur 350 persona.

skynews-mogadishu-somalia-car_4140822.jpg

skynews-somalia-mogadishu-terror_4140870.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Nëna 98-vjeçare shkon në azil të kujdeset për djalin e saj 80-vjeçar
Një trup i mistershëm qiellor zbulohet nga shkencëtarët e Nasa »
Article Logic
Execution time: 0.012103080749512
array(1) { ["section"]=> string(61) "sulm-me-bombe-dhe-arme-zjarri-ne-nje-hotel-23-te-vdekur-97643" }