Sulm me bombë në Bangkok, 27 viktima mes tyre 4 të huaj (Foto+Video)

Publikuar tek: bota, më 15:28 17-08-2015

Një sulm me bombë ka ndodhur në qendër të kryeqytetit të Tajlandës, në Bangkok. Nga sulmi 27 persona kanë mbetur të vdekur dhe mbi 80 të tjerë janë plagosur.

Mediat vendase raportojnë se nga të plagosurit shumica janë turistë nga Kina dhe Tajvani, ndërsa mes viktimave ndodhen 4 shtetas të huaj. Ngjarja ndodhi ditën e sotme pranë një statutje budiste në qendër të qytetit.

Ndonëse askush nuk ka marrë përsipër këtë sulm vdekjeprurës, mediat shkruajnë se kjo lidhet me luftën civile që zhvillohet prej kohësh në jug të Tajlandës. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kamioni “idiot” përplasje spektakolare me tabelën e autostradës (Video)
ISIS dhe azili po i shtyn myslimanët të largohen nga besimi i tyre »
Article Logic
Execution time: 0.013556957244873
array(1) { ["section"]=> string(71) "sulm-me-bombe-ne-bangkok-27-viktima-mes-tyre-4-te-huaj-foto-video-18561" }