Sulm me bombë në një resort të famshëm turistik, raportohet për 11 të plagosur

Publikuar tek: bota, më 18:56 11-08-2016 Sulm me bombë në një resort të famshëm turistik, raportohet për 11 të plagosur

Dy bomba kanë shpërthyer në një resort të njohur turistik në Hua Hint ë Tajlandës duke vrarë një grua dhe plagosur të paktën 11 personatë tjerë, sipas raportimeve paraprake.

Policia ka njoftuar se bombat ishin fshehur në vazo me lule dhe u shpërthyen me anë të celularit. 10 nga 11 personat e plagosur janë shtetas të huaj ndërsa 4 janë transportuar në spital në gjendje kritike për jetën.

Sipas gazetarit të BBC, Jonathan Head shpërthimet e dyfishta me bombë në provincat jugore të vendit të cilat goditen herë pas here nga separatistët e armatosur por rrallë ndodh që të sulmohen resortet turistike.

Screbombasdshot_1.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Niku po bën xhiro rreth sistemit tonë diellor duke thyer çdo ligj
Momente tmerri, luani sulmon fëmijën ‘live’ në TV, e ëma vetëm qesh (Video) »
Article Logic
Execution time: 0.013699054718018
array(1) { ["section"]=> string(83) "sulm-me-bombe-ne-nje-resort-te-famshem-turistik-raportohet-per-11-te-plagosur-49466" }