Sulm me bombë në Turqi, plagosen 12 policë

Publikuar tek: bota, më 19:50 17-10-2017 Sulm me bombë në Turqi, plagosen 12 policë

Të paktën 12 oficerë policie mbetën të plagosur në Turqi, si pasojë  e një sulmi me bombë në një autobuz.

Ngjarja ka ndodhur në Mersin në Bulevardin “Okan Merzeci”.

Kryeprokurori i Mersinit u shpreh se ngjarja po hetohet nëse mund të ketë lidhje me Partinë e Punëtorëve të Kurdistanit.

Ndërkohë, sulme të tilla ndaj policisë në Turqi janë bërë dhe në të kaluarën nga Partia e Punëtorëve të Kurdistanit, të cilët cilësohen prej 30 vjetësh si kryengritës në Turqinë jugore.

sulm-turqi.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0090320110321045
array(1) { ["section"]=> string(47) "sulm-me-bombe-ne-turqi-plagosen-12-police-96236" }