Sulm me bombë shtëpisë së ministrit, krahu i djathtë i kryeministrit

Publikuar tek: bota, më 08:21 31-01-2016 Sulm me bombë shtëpisë së ministrit, krahu i djathtë i kryeministrit

Sulm me bombë në shtëpinë e ministrit grek. Alekos Flamburaris sulmohet me bomba “Molotov”.

Siç raportojnë mediat greke, dy makinat e parkuara në shtëpinë e ministrit janë djegur sikurse edhe shtëpia e tij.

Alekos Flamburar është një nga njerëzit më besnikë të kryeministrit grek Aleksis Tsipras dhe ndaj këtij të fundit ka një zemërim e revoltë për shkak të masave të marra lidhur me pensionet e kontirubutet. Megjithatë policia po heton për të zbardhur të plota shkaqet e kësaj ngjarje.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011488914489746
array(1) { ["section"]=> string(73) "sulm-me-bombe-shtepise-se-ministrit-krahu-i-djathte-i-kryeministrit-31372" }