Sulm me gazlotsjellës në aeroportin e Frankfurtit në Gjermani, shumë përsona të lënduar

Publikuar tek: bota, më 12:56 11-09-2017 Sulm me gazlotsjellës në aeroportin e Frankfurtit në Gjermani, shumë përsona të lënduar

Një sulm me gazlotsjesllës, i cili dyshohet se mund të jetë sulm terrorist ka ndodhur në aeroportin e Frankfurtit në Gjermani.

Burime bëjnë me dije se ka persona të lënduar si pasojë e sulmit. Të lënduarit mësohet se kanë probleme me frymëmarrje.

Deri në këto momente raportohet për gjashtë perona të lënduar. Sipas të dhënave nga policia një person u fut dhe sulmoi me gaz pasagjerët që po prisnin të nisnin udhëtimin.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0085670948028564
array(1) { ["section"]=> string(92) "sulm-me-gazlotsjelles-ne-aeroportin-e-frankfurtit-ne-gjermani-shume-persona-te-lenduar-91925" }