Sulm me hanxhar në një shesh të Londrës

Publikuar tek: bota, më 20:59 09-06-2017 Sulm me hanxhar në një shesh të Londrës

Forca të shumta policie janë nisur drejt sheshit Russell në Londër, pas njoftimit për një sulm me hanxhar.

Dëshmitarët kanë njoftuar policinë se një person i armatosir me hanxhar po lëviz në zonë. Pesë makina policie dhe dy ambulanca janë nisur drejt vendngjarjes. Nuk dihet nëse ngjarja është sulm terrorist dhe nëse ka persona të lënduar.

Një javë më parë Londra u trondit nga një sulm me thika i tre ekstremistëve islamikë, ku humbën jetën 7 persona dhe u plagosën dhjetra të tjerë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Panik në Aeroportin e Mançesterit, nisin evakuuimet
Katalonja po shkon drejt pavarsisë, ja data e referendumit »
Article Logic
Execution time: 0.010865926742554
array(1) { ["section"]=> string(45) "sulm-me-hanxhar-ne-nje-shesh-te-londres-81908" }