Sulm me sëpatë, 1 i vdekur dhe 2 të plagosur

Publikuar tek: bota, më 18:29 24-07-2016 Sulm me sëpatë, 1 i vdekur dhe 2 të plagosur foto ilustruese

Të paktën një i vdekur dhe dy të plagosur kanë mbetur pas një sulmi me sëpatë në Shtutgart në Gjermani.

Ende nuk dihen arsyet e këtij sulmi, por menjëherë në vendngjarje ka mbërritur policia të cilët kanë bërë të mundur kapjen dhe arrestimin e autorit, por ende nuk është bërë i ditur identiteti i tij.

Mësohet autori i kësaj ngjarje ka qenë refugjat sirian dhe viktimë nga sulmi ka mbetur një grua.

Vetëm një ditë më parë Gjermania u trondit nga një person i cili qëlloi me armë dhe la të vdekur disa persona.

Gazeta gjermane ‘Bild’ raporton se personi ka goditur jashtë një dyqani rreth orës 4:30, duke shkaktuar panik tek dëshmitarët.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.016020059585571
array(1) { ["section"]=> string(49) "sulm-me-sepate-1-i-vdekur-dhe-2-te-plagosur-47594" }