Sulm me thikë në Hamburg, një i vdekur dhe disa të plagosur rëndë

Publikuar tek: bota, më 15:58 28-07-2017 Sulm me thikë në Hamburg, një i vdekur dhe disa të plagosur rëndë

Të paktën një person raportohet të ketë humbur jetën pas një sulmi me thikë në një supermarket në Hamburg të Gjermanisë.

Autori i dyshuar është arrestuar nga policia ndërsa motivet e sulmit janë ende të paqarta.

Një dëshmitar tha për Bild se autori nisi të qëllojë me thikë klientët, shumë prej të cilve kanë mbetur të plagosur rëndë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rrëzohet helikopteri i ushtrisë gjermane, dy të vdekur
Prag lufte, Korea e Veriut nis raketën drejt Japonisë, reagon SHBA »
Article Logic
Execution time: 0.011436939239502
array(1) { ["section"]=> string(70) "sulm-me-thike-ne-hamburg-nje-i-vdekur-dhe-disa-te-plagosur-rende-87642" }