Sulm me thikë në stacionin e autobusit, vdes 1 fëmijë, plagosen 18 të tjerë

Publikuar tek: bota, më 08:11 28-05-2019 Sulm me thikë në stacionin e autobusit, vdes 1 fëmijë, plagosen 18 të tjerë

Një grup njerëzish që prisnin autobusin, janë sulmuar me thikë nga një person në një qytet japonez në jug të Tokios. 

Të paktën 2 persona mbetën të vdekur mes tyre një fëmijë dhe 18 u plagosën në një rrugë banimi në Kaëasaki. Sipas mediave vendase 16 nga të plagosurit  janë nxënës.

I dyshuari filloi të thërriste fëmijët dhe pastaj hipi në autobusin e tyre me thikë në dorë

Autori i cili dyshohet se është rreth 50 vjeç, pas sulmit ka vrarë veten duke ngulur thikën në qafë.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0070731639862061
array(1) { ["section"]=> string(80) "sulm-me-thike-ne-stacionin-e-autobusit-vdes-1-femije-plagosen-18-te-tjere-165962" }