Sulm me thikë në stacionin e trenit në Amsterdam, Policia qëllon autorin

Publikuar tek: bota, më 15:36 31-08-2018 Sulm me thikë në stacionin e trenit në Amsterdam, Policia qëllon autorin Stacioni i trenit ku ndodhi sulmi në Amsterdam

Dy persona janë plagosur në një sulm me thikë në stacionin hekurudhor të Amsterdamit.

Mësohet se agresori u qëllua dhe u plagos nga policia, ndërsa është ende i paqartë motivi i ngjarjes.

Dy personat e plagosur dhe agresori, i plagosur po ashtu janë dërgjuar në spital për të marrë ndihmën mjekësore.

Disa trena brenda dhe jashtë stacionit u pezulluan gjatë incidentit dhe dy platforma u mbyllën.

Stacioni Qëndror përdoret çdo ditë nga rreth 250,000 udhëtarë, ndërkohë policia po punon për zbardhjen e ngjarjes.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010499954223633
array(1) { ["section"]=> string(78) "sulm-me-thike-ne-stacionin-e-trenit-ne-amsterdam-policia-qellon-autorin-132766" }