Identifikohet terroristi i dyshuar i sulmit në Barcelona me 13 të vdekur

Publikuar tek: bota, më 18:59 17-08-2017 Identifikohet terroristi i dyshuar i sulmit në Barcelona me 13 të vdekur

Driss Oukabir është terroristi i dyshuar i sulmit të sotëm që përgjaku qytetin e Barcelonës duke shkaktuar të paktën 13 të vdekur.

Sipas raportit të policisë spanjolle të publikuar nga gazeta El Pais, Oukabir është me origjinë nga Maroku dhe ka jetuar në spanjë prej disa vitesh.

Dyshohet se pasi përplasi turmën e njerëzve me furgon, duke lënë 13 të vdekur dhe mbi 35 të plagosur, ai u lagrua me këmbë nga vendi i ngjarjes dhe është ngujuar në një restorant. /Newsbomb.al

ser4tw34t4t34t4.jpg

ert34t34t34tdfg4.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 15 vjeçarja vdes tragjikisht, bëri 100 pompa çdo ditë por ja me çfarë u diagnostifikua
ISIS merr përsipër sulmin në Barcelona »
Article Logic
Execution time: 0.011238813400269
array(1) { ["section"]=> string(23) "sulm-ne-barcelona-89410" }