Sulm në bazën ushtarake indiane, 21 të vdekur

Publikuar tek: bota, më 12:08 18-09-2016 Sulm në bazën ushtarake indiane, 21 të vdekur

Një sulm militantësh ka ndodhur mëngjesin e sotëm në një kamp të ushtrisë indiane në Kashmir, si pasojë e të cilit humbën jetën 17 ushtarë.

CNN raporton se edhe 4 sulmues janë vrarë po ashtu, gjatë përleshjes që pasoi dhe që zgjati për disa orë. Sulmi ka ndodhur në qytetin garnizon të Urit, i cili ndodhet afër “Linjës së Kontrollit” që shërben si kufi me Pakistanin.

Sulmi i sotëm është një ndër sulmet më të rënda të ndodhura në bazën ushtarake, që kur filluan sulmet e militantëve në vitin 1989.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shpërthim i fuqishëm në Manhatan, plagosen 29 persona
Publikohen çastet e tmerrit të shpërthimit në Nju Jork (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.011402130126953
array(1) { ["section"]=> string(50) "sulm-ne-bazen-ushtarake-indiane-21-te-vdekur-53290" }