Sulm në Gjermani: “Allahu ekber”, militanti islamik vret një person dhe plagos 4 të tjerë

Publikuar tek: bota, më 09:31 10-05-2016 Sulm në Gjermani: “Allahu ekber”, militanti islamik vret një person dhe plagos 4 të tjerë

Katër persona janë plagosur nga një është vrarë me thikë në lindje të stacionit të Mynihut. Policia po heton për një lidhje të mundshme të kësaj ngjarje me militantët islamikë.

Autori ka sulmuar kalimtarët këtë mëngjes në orën 05:00 të së martës në stacionin Grafing duke shkaktuar një viktimë. Sulmuesi u mposht përfundimisht nga policia dhe është arrestuar.

Disa dëshmitarë thanë se ai bërtiti "Allahu ekber" ("Zoti është i madh" në arabisht), por motivi për sulmin është i paqartë.

isl.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.031376838684082
array(1) { ["section"]=> string(91) "sulm-ne-gjermani-allahu-ekber-militanti-islamik-vret-nje-person-dhe-plagos-4-te-tjere-40007" }