Sulm në një funeral, 30 persona të vrarë

Publikuar tek: bota, më 05:57 29-07-2019 Sulm në një funeral, 30 persona të vrarë

Të paktën 30 persona mbetën të vrarë në një funeral në një fshat në Nigeri.

Një burim i forcave të sigurisë tha se 30 njerëz u vranë kur një grup ekstremistësh hynë në fshat me makina dhe motoçikleta.

Ata sulmuan një fshat tjetër, por numri i viktimave nuk dihet, raporton Reuters.

 Ndërkohë ushtria nigeriane nuk ka komentuar sulmet.

Zyrtari nigerian Dan Bata konfirmoi sulmet dhe tha se autoritetet u mobilizuan për të ndihmuar civilët e plagosur.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013305902481079
array(1) { ["section"]=> string(46) "sulm-ne-nje-funeral-30-persona-te-vrare-173639" }