Sulm në Paris, 1 i vdekur 2 të plagosur

Publikuar tek: bota, më 11:06 23-08-2018 Sulm në Paris, 1 i vdekur 2 të plagosur Foto ilustruese

Një person është vrarë dhe dy të tjerë janë plagosur rëndë pas një sulmi me thikë në një lagje të Parisit.

Një burim policor tha për Reuters se sulmuesi është neutralizuar nga forcat e sigurisë.

Mediat franceze raportojnë  se sulmuesi bërtiti "Allahu Akbar".

Ngjarja ndodhi këtë të enjten në mëngjes, kur nga një sulm me thikë ka lënë të paktën një të vdekur dhe dy të plagosur në një rrugë të Trappes (Yvelines).

Sipas informacionit nga BFMTV, sulmuesi, i lindur në vitin 1982, u dënua disa vjet më parë për lidhje terroriste. 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012480020523071
array(1) { ["section"]=> string(45) "sulm-ne-paris-1-i-vdekur-2-te-plagosur-131910" }