Sulm terrorist në ambasadën franceze, 8 të vdekur e mbi 80 të plagosur

Publikuar tek: bota, më 08:21 03-03-2018 Sulm terrorist në ambasadën franceze, 8 të vdekur e mbi 80 të plagosur

Sulmohet me armë ambasada franceze dhe qendrën kulturore të Francës dhe në selinë ushtarake të vendit afrikano-perëndimor në kryeqytetin Ouagadougou.

Sipas të dhënave të deritanishme nga mediat vendase ekstremistët islamikë goditën ambasadën në sulme të koordinuara me armë zjarri dhe lëndë shpërthyese në kryeqytetin e Burkina Faso, duke vrarë tetë persona dhe duke plagosur më shumë se 80 të tjerë.

Policia ndërhyri menjëherë dhe arritë të vrasë 8 militantët islamikë, ndërsa 80 persona të rastësishëm u plagosën.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012511968612671
array(1) { ["section"]=> string(76) "sulm-terrorist-ne-ambasaden-franceze-8-te-vdekur-e-mbi-80-te-plagosur-112035" }