Rëndohet bilanci: 13 të vdekur dhe 50 të plagosur nga sulmi në Barcelona, terroristët në arrati

Publikuar tek: bota, më 19:40 17-08-2017 Rëndohet bilanci: 13 të vdekur dhe 50 të plagosur nga sulmi në Barcelona, terroristët në arrati

Mediat spanjolle raportojnë se të paktën 13 persona kanë mbetur të vdekur nga sulmi terrorist mesditën e sotme në Barcelona.

Fillimisht u raportua për 2 të vdekur pasi një furgon përplasi turmën e njerëzve në zonën turistike Las Ramblas të qytetit spanjoll.

Por televizioni spanjoll TV3 dhe radiostacioni Cadena SER Radio raportojnë se kanë informacion zyrtar për 13 persona të vdekur.

Autori që shyshohet se është i armatosur ka arritur të largohet me këmbë nga vendi i ngjarjes dhe besohet të jetë ngujuar në ambientet e një restoranti.

Policia spanjolle ka konfirmuar se bëhet fjalë për sulm terrorist.

LEXO EDHE:

76y7i657i678o78o7.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Trump qejfli dhe 71-vjeç, emëron ish-modelen bukuroshe në një post të rëndësishëm
Tragjike: Sportistja 25-vjeçare humb jetën nga konsumi i tepërt i proteinave »
Article Logic
Execution time: 0.012748003005981
array(1) { ["section"]=> string(33) "sulm-terrorist-ne-barcelona-89403" }