Sulm terrorist në kishë, 5 viktima e dhjetëra të plagosur (FOTO]

Publikuar tek: bota, më 14:34 17-12-2017 Sulm terrorist në kishë, 5 viktima e dhjetëra të plagosur (FOTO]

Një sulm vdekjeprurës me bombë edhe armë në një Kishë Metodiste ka vrarë të paktën 5 persona dhe kanë mbetur disa të plagosur.

Sulmi ndodhi në qytetin e Quetta, rreth 65 km nga kufiri me Afganistanin.

Një numër i madh njerëzish kanë mbetur me plagë të rënda pasi personat e armatosuar që mbanin xhaketa shpërthyese u përpoqën të hynin në ndërtesë. Ministri i Rajonit Sarfaraz Bugti, ka deklaruar se të dy sulmuesit janë kapur në hyrje të ndërtesës.

Një nga sulmuesit ka shpërhtyer bombën, ndërsa tjetri un ndalua gjatë përleshjes me policinë. Pakica e krishterë e Pakistanit ka qenë shpesh subjekt i sulmeve militante.

25463982_1986864661528652_977676869_n.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ditë e shënuar për gratë arabe, qeveria u jep të drejtën e mohuar
Qeveria amerikane publikon dy video të UFO-ve, filmuar nga avionë luftarakë (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.0067601203918457
array(1) { ["section"]=> string(68) "sulm-terrorist-ne-kishe-5-viktima-e-dhjetera-te-plagosur-foto-103403" }