Sulm terrorist në Londër, humbin jetën dy persona të shtypur me makinë, dhjetra të plagosur

Publikuar tek: bota, më 17:46 22-03-2017 Sulm terrorist në Londër, humbin jetën dy persona të shtypur me makinë, dhjetra të plagosur

Nga sulmi terrorist në Londër dy persona kanë humbur jetën në spital.

Mësohet se 12 persona u lënduan pas përplasjes nga një makinë në urën e “Westminister". Mediat angleze bëjnë me dije se autori i cili u qëllua për vdekje nga policia , është një azilant 44 vjeçar.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Përplasi 12 persona me makinë dhe theri me thikë policin, pas tmerrit kryeministrja largohet me urgjencë nga vendngjarja
Sulm terrorist në Londër me 3 viktima dhe dhjetra të plagosur, Theresa May ishte vetëm 40 metra larg skenës së tmerrit »
Article Logic
Execution time: 0.010927200317383
array(1) { ["section"]=> string(95) "sulm-terrorist-ne-londer-humbin-jeten-dy-persona-te-shtypur-me-makine-dhjetra-te-plagosur-72803" }