Sulm terrorist në Londër me 3 viktima dhe dhjetra të plagosur, Theresa May ishte vetëm 40 metra larg skenës së tmerrit

Publikuar tek: bota, më 18:02 22-03-2017 Sulm terrorist në Londër me 3 viktima dhe dhjetra të plagosur,  Theresa May ishte vetëm 40 metra larg skenës së tmerrit

Detaje të reja lidhur me sulmin terrorist të ndodhur rreth 1 orë më parë pranë ndërtesës së Parlamentit në Londër, ngrenë dyshimet se objektivi i sulmit mund të ketë qenë kryeministrja britanike Theresa May.

Sipas “The Independent”, May ndodhej vetëm 40 metra larg nga vendi i terrorit, ku një azilant 40 vjeç, ende i paidentifikuar, përplasi dhjetëra persona me makinë, shpërtheu derën e rrethimit të Parlamentit dhe pasi doli nga automjeti qëlloi me thikë një oficer policie i cili ka ndërruar jetë vetëm pak minuta më parë, shkruan Newsbomb.al.

Policia po e trajton incidentin si sulm terrorist. Deri tani tre persona kanë humbur jetën e dhjetra të tjerë janë plagosur. /Newsbomb.al

wefrwerwetrhyhj.jpg

dfwefr3ehjhj.jpg

sdrgftwerghj.jpg

wefrwegthhjj.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sulm terrorist në Londër, humbin jetën dy persona të shtypur me makinë, dhjetra të plagosur
Del foto e parë e të dyshuarit të sulmit terrorist në Londër, shkon në 4 numri i viktimave (Pamje të rënda) »
Article Logic
Execution time: 0.011773824691772
array(1) { ["section"]=> string(123) "sulm-terrorist-ne-londer-me-3-viktima-dhe-dhjetra-te-plagosur-theresa-may-ishte-vetem-40-metra-larg-skenes-se-tmerrit-72805" }