Sulm TERRORIST në maratonën e Berlinit, parandalohet tragjedia

Publikuar tek: bota, më 22:13 08-04-2018 Sulm TERRORIST në maratonën e Berlinit, parandalohet tragjedia Foto ilustruese

Ditën e sotme është shmangur një tragjedi në Gjemani në Maratonën e Berlinit, ku disa persona kishin bërë plan të shkaktonin një tragjedi të vërtetë duke sulmuar me thikë pjesmarrësit në këtë maratonë.

Lidhur me ngjarjen në fjalë ka shkuar "Die Welt" e cila shpjegon me detaje planin që ishte thurur nga gjashtë persona të cilët janë bllokuar nga policia. Sipas asaj që shkruhan "Die Welt" mësohet se 6 personat e arrestuar kanë lidhje me tunizianin Anis Amri, që përplasi për vdekje 12 persona me kamion në Krishtlindjen e 2016-s, në Berlin.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013467073440552
array(1) { ["section"]=> string(68) "sulm-terrorist-ne-maratonen-e-berlinit-parandalohet-tragjedia-116184" }