Sulm terrorist në marternitet/ 11 të vrarë dhe 15 të plagosur, mes tyre dy foshnje të porsalindura

Publikuar tek: bota, më 16:04 12-05-2020 Sulm terrorist në marternitet/ 11 të vrarë dhe 15 të plagosur, mes tyre dy foshnje të porsalindura

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Kabul, Afganistan.

Një sulm terrorist  është bërë në një marternitet, ku kanë humbur jetën 11 persona duke përfshirë dy foshnje të porsalindura, nëna dhe infermiere, ndërsa 15 persona kanë mbetur të plagosur.

Sipas CNN, tre persona të armatosur kanë hyrë në ambientet e shtëpisë së lindjes duke hapur zjarr e duke lëshuar granata.

Muajt e fundit celula të ISIS-it janë riaktivizuar në kryeqytetin afgan duke ndërmarrë një sërë sulmesh, si ndaj Talibanit, edhe ndaj forcave qeveritare.

96377804_257291055470169_2969328096810893312_n.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘Jam sëmurë, jam në spital’, infektohet me Covid zëdhënësi i Vladimir Putin
Shifra ALARMANTE: Rritet me trefish numri i viktimave nga Covid-19 në 24 orët e fundit »
Article Logic
Execution time: 0.013357877731323
array(1) { ["section"]=> string(103) "sulm-terrorist-ne-marternitet-11-te-vrare-dhe-15-te-plagosur-mes-tyre-dy-foshnje-te-porsalindura-206126" }