Sulm terrorist në ndeshjen me Izraelin, pushohet çështja ndaj Ergys Faslisë

Publikuar tek: aktualitet, më 09:46 19-12-2019 Sulm terrorist në ndeshjen me Izraelin, pushohet çështja ndaj Ergys Faslisë ERGYS FASLIA

Prokuroria pushon çështjen në ngarkim të Ergys Faslisë.

Mësohet se pas kërkesës së prokurorisë për pushimin e çështjes me argumentin se nuk kishte prova, pritet që Faslia të fitojë lirinë më datë 26 dhjetor, kur gjykata të miratojë këtë kërkesë.

Kujtojmë që në nëntor të 2017, 4 persona, 2 prej të cilëve shkodranë dhe dy shtetas kosovarë u arrestuan në qytetin e Shkodres pasi u dyshuan se po planifikonin sulm me eksploziv në stadiumin ‘Loro Boriçi’ gjatë ndeshjes Shqipëri-Izrael.

Personat e arrestuar u akuzuan nga prokuroria e krimeve të rënda për ‘vepra me qëllime terroriste’, ‘kanosja për kryerjen e veprave me qëllime terroriste’ si dhe pjesëmarrëse në ‘organizatë terroriste’.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kundërshtoi në protestë paketën Anti-shpifje, kërcënohet Enkel Demi: K*rva gazetar, do ju tërheqim zvarrë
I zunë pritë dhe e dogjën me benzinë, si u vra 45 vjeçari në Korçë »
Article Logic
Execution time: 0.013069152832031
array(1) { ["section"]=> string(81) "sulm-terrorist-ne-ndeshjen-me-izraelin-pushohet-ceshtja-ndaj-ergys-faslise-189819" }