Sulm terrorist në një shkollë, të paktën 33 të vdekur

Publikuar tek: bota, më 13:50 22-03-2017 Sulm terrorist në një shkollë, të paktën 33 të vdekur

Të paktën 33 persona janë vrarë sot në provincën siriane të Raqqas pas një sulmi terrorist në një shkollë në afërsi të qytetit që është nën kontrollin e xhihadistëve.

Kështu ka bërë të ditur Observatori Sirian për të Drejtat e Njeriut me bazë në Londër.

“Tani për tani, ne mund të konfirmojmë se janë vrarë  33 njerëz, refugjatë nga Raqqa, Aleppo dhe Homs”, thuhet në deklaratën e Observatorit, raporton AFP.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Refuzoi rihapjen e çeshtjes, miqtë e David Brown në protestë: Tragjike ç’ndodh në atë shtet
Përplasi 12 persona me makinë dhe theri me thikë policin, pas tmerrit kryeministrja largohet me urgjencë nga vendngjarja »
Article Logic
Execution time: 0.011325836181641
array(1) { ["section"]=> string(58) "sulm-terrorist-ne-nje-shkolle-te-pakten-33-te-vdekur-72778" }