Sulm terrorist në një xhami në Kanada, 6 të vdekur, 8 të plagosur

Publikuar tek: bota, më 07:17 30-01-2017 Sulm terrorist në një xhami në Kanada, 6 të vdekur, 8 të plagosur

Të paktën 6 persona kanë humbur jetën dhe 8 të tjerë janë plagosur si pasojë e një sulmi në një xhami në Kanada në Quebeck City.

Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e kaluar ku sipas 'BBC’ 3 persona hapën zjarr mes 50 njerëzve që ishin mbledhur për lutjet e mbrëmjes.

BBC shkruan po ashtu se një i dyshuar është arrestuar në vendin e ngjarjes dhe një tjetër është arrestuar në afërsi.

Policia ka konfirmuar sulmin, por ende nuk ka dhënë detaje mbi të.

sulm_1.jpgsulm2.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Milioneri e jep falas vilën e tij, fton të gjithë të aplikojnë (Foto)
Trump i palëkundur në vendimin për emigrantët, kërkon verifikim ekstrem »
Article Logic
Execution time: 0.010526895523071
array(1) { ["section"]=> string(69) "sulm-terrorist-ne-nje-xhami-ne-kanada-6-te-vdekur-8-te-plagosur-67069" }