Sulm terrorist në Spanjë, makina shtyp këmbësorët

Publikuar tek: bota, më 23:44 05-09-2017 Sulm terrorist në Spanjë, makina shtyp këmbësorët

Një mjet i zi përplasi disa njerëz që ishin duke qendruar jashtë në një bar në qendër të qytetit të Huelvanës, në Spanjë.

Disa media spanjolle e kanë cliësuar këtë incident si një "sulm terrorist".

Qytetarët të terrorizuar nga makina kanë tentuar që mbroheshin me karriget e lokalit. Sipas Policisë spanjolle, sulmi mund të ketë qenë me qëllim dhe nxitet nga një "përplasje" më parë gjatë natës së sotme.

Nga sulmi për fat të mirë nuk ka viktima por vetëm disa të plagosur lehtë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012210130691528
array(1) { ["section"]=> string(54) "sulm-terrorist-ne-spanje-makina-shtyp-kembesoret-91289" }