Sulm terrorist në spital, “mjekët” vrasin mbi 30 persona (FOTOT)

Publikuar tek: bota, më 13:55 08-03-2017 Sulm terrorist në spital, “mjekët” vrasin mbi 30 persona (FOTOT)

Më shumë se 30 persona kanë mbetur të vdekur nga një sulm terrorist në një spital, nga disa persona që ishin futur të veshur si mjekë.

Ngjarja e rëndë ndodhi sot rreth orës 09.00 të mëngjesit në spitalin më të madh ushtarak në Kabul.

Militantët e armatosur me armë dhe granata kanë hapur zjarr ndaj personelit dhe pacientëve.

Forcat Commandos zbarkuan menjëherë nga çatia e spitalit Sardar Daud duke vrarë të katër sulmuesit pas disa orë luftimesh. Grupi i Shtetit Islamik ka pranuar sulmin, nga i cili u plagosën mbi 50 persona të tjerë.

af.jpg

 

af_2.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « I lind gruaja në makinë, e pazakonte me çfarë lidh kordonin e foshnjes (FOTO)
Ngjarje tragjike, digjen në banesë nëna me dy fëmijët e mitur »
Article Logic
Execution time: 0.012117862701416
array(1) { ["section"]=> string(65) "sulm-terrorist-ne-spital-mjeket-vrasin-mbi-30-persona-fotot-71198" }