Sulm terrorist në universitet, 12 të vdekur dhe 50 të plagosur

Publikuar tek: bota, më 08:36 20-01-2016 Sulm terrorist në universitet, 12 të vdekur dhe 50 të plagosur

Disa persona të armatosur kanë qëlluar me armë zjarri në ambientet e në universiteti në qytetin Chasadar të Pakistanit duke vrarë të paktën 12 persona, ndër viktimat është një pedagog dhe disa studentë.

Si pasojë e të shtënave me armë kanë mbetur të plagosur edhe 50 persona të tjerë. Gjatë ditës së sotme në universitet zhvullohej edhe një konferencë shkencore ku ishin të pranishëm 600 persona.

Sipas policisë shumë prej tyre kanë mbetur të ngujuar në ambientet e shkollës ndërsa televizioni lokal raportoi se përpara të shtënave me armë janë dëgjuar disa shpërthime. Ende nuk dihet motivi i ngjarjes që paraprakisht besohet se ka lidhje me një sulm terrorist. Policia ka njoftuar se dy prej të armatosurve janë vrarë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013227939605713
array(1) { ["section"]=> string(67) "sulm-terrorist-ne-universitet-12-te-vdekur-dhe-50-te-plagosur-30453" }