Sulm terrorist në Zvicër? 5 të plagosur me sharrë elektrike

Publikuar tek: bota, më 14:26 24-07-2017 Sulm terrorist në Zvicër? 5 të plagosur me sharrë elektrike

Një sulm i dyshuar si terrorist, ku kanë mbetur të plagosur 5 persona, 2 prej tyre në gjendje të rëndë, ka tronditur qytetin zviceran Schasffhausen ditën e sotme.

Një person me sharrë elekrike ka sulmuar banorët e qytetit dhe fatkeqësisht katër prej tyre janë plagosur.

Policia e cila ndodhet në vendin e ngjarjes është vënë në kërkim të autorit, identiteti i të cilit ende nuk dihet.

Ndërkohë uniformat blu i kanë bërë thirrje qytetarëve që të shmangin lëvizjet.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010560989379883
array(1) { ["section"]=> string(64) "sulm-terrorist-ne-zvicer-5-te-plagosur-me-sharre-elektrike-87177" }