Sulm terrorist në Zvicër, një 28-vjeçare qëllon me thikë dy gra

Publikuar tek: bota, më 08:51 25-11-2020 Sulm terrorist në Zvicër, një 28-vjeçare qëllon me thikë dy gra

Një grua ka rënë në prangat e policisë në Zvicër, pasi dyshohet se ka plagosur dy gra mbrëmjen e djeshme.

Ajo u përpoq të mbyste një grua, ndërsa qëlloi me thikë në fyt një grua tjetër në një dyqan në Lugano. Një nga viktimat është në gjendje të rëndë shëndetësore, ndërsa tjetra ka marrë plagë të lehta.

Sulmi dyshohet terrorist, ndërsa autore është një 28-vjeçare e cila edhe më parë është nënshtruar një hetimi për ‘terrorizmin xhihadist’ në 2017.

Norman Gobbi, presidenti i qeverisë së Ticinos, dënoi sulmin dhe tha se ekstremizmi "nuk mund të gjejë një vend në komunitetin tonë".

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Franca heq dorë nga masat kufizuese, Macron: Krishtlindjet e Vitin e Ri i festojmë me familjet, respektojeni nëse nuk dëshironi…
»
Article Logic
Execution time: 0.010982036590576
array(1) { ["section"]=> string(69) "sulm-terrorist-ne-zvicer-nje-28-vjecare-qellon-me-thike-dy-gra-229022" }