Sulm vetvrasës në ambasadën e Iranit, vriten 2 vetë, plagosen 2 të tjerë

Publikuar tek: bota, më 12:46 26-02-2015 Sulm vetvrasës në ambasadën e Iranit, vriten 2 vetë, plagosen 2 të tjerë

Një sulm vetëvrasës ndaj një autokolone ushtarake turke në Kabul vrau dy vetë dhe plagosi dy të tjerë, njoftoi sot ( e enjte)  ministri i Brendshëm afgan.

Sulmi, i cili vrau anëtarë të forcave ushtarake afgane dhe turke të sigurisë, u zhvillua jashtë Ambasadës Iraniane, që është pranë ambasadës turke.

Zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme të Iranit,  Marziyeh Afkham e dënoi sulmin.

"Të gjithë kolegët në ambasadë janë të sigurt dhe shëndoshë e mirë. Asnjë dëm nuk  është bërë në ambasadën e vendit tonë, si rezultat i aktit terrorist", tha Afkham sipas shtypit të Iranit

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021546840667725
array(1) { ["section"]=> string(75) "sulm-vetvrases-ne-ambasaden-e-iranit-vriten-2-vete-plagosen-2-te-tjere-4477" }