Sulme ajrore në Jemen, dhjetra të vdekur

Publikuar tek: bota, më 12:36 30-10-2016 Sulme ajrore në Jemen, dhjetra të vdekur

Mbi 15 persona kanë humbur jetën dhe mjaft të tjerë janë plagosur si pasojë e sulmeve ajrore në Jemen të kryera nga koalicioni i udhëhequr nga Arabia Saudite.

BBC shkruan se ky qytet-port është nën kontroll të kryengritësve të cilët prej vitit 2014 luftojnë kundër qeverisë së Jemenit.

Aeroplanët luftarakë kanë bombarduar civilët në qytetin perëndimor, Taiz, duke i vrarë së paku 15 vetë, kanë raportuar banorët.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shkatërrimi që la pas tërmeti i fuqishëm sot në Itali (Fotogaleri)
Pamjet e mrekullueshme të Statujës së Lirisë (FOTOGALERI) »
Article Logic
Execution time: 0.010667085647583
array(1) { ["section"]=> string(45) "sulme-ajrore-ne-jemen-dhjetra-te-vdekur-57860" }