Sulme ajrore në Siri, humbin jetën 23 persona

Publikuar tek: bota, më 12:10 31-05-2016 Sulme ajrore në Siri, humbin jetën 23 persona

Sulmet ajrore të rebelëve  sirianë kanë lënë të paktën 23 të vdekur.

 

Ngjarja ka ndodhur në në veri-perëndim të Sirisë në Idlib.

Observatori sirian me bazë në Mbretërinë e Bashkuar për të Drejtat e Njeriut tha se avioni rus kishte  në shënjestër pozicione të ndryshme brenda natës.

Rusia ka mohuar kryerjen e operacioneve mbi qytet.

Qyteti Idlib dhe krahina me të njëjtin emër janë një bastion i grupeve të përfshirë të Frontit al-Qaeda të lidhura me frontin Nusra.

Fronti Nusra është përjashtuar nga një ndërprerje e pjesshme të armiqësive ndërmjetësuar nga SHBA dhe Rusia në shkurt për të bërë rrugën për rifillimin e bisedimeve të paqes.

Observatori Sirian tha se sulmet kanë goditur disa zona banimi.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Luftëtarët e ISIS përpiqen të shesin vajza për seks online, reagojnë rrjetet sociale
Erdogan: Lëvizja fetare ‘Gulen’ grup terrorist, nuk do ta lejojmë të ndajë kombin »
Article Logic
Execution time: 0.01103401184082
array(1) { ["section"]=> string(50) "sulme-ajrore-ne-siri-humbin-jeten-23-persona-42002" }