Sulme me thikë në një autobus në Izrael, plagosen 10 persona

Publikuar tek: bota, më 13:52 21-01-2015 Sulme me thikë në një autobus në Izrael, plagosen 10 persona

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në kryeqytetin izraelit, Tel Aviv, ku një person ka goditur me thike 10 udhëtar në një autobus.

Policia e Izraelit është duke trajtuar ngjarjen si një sulm terrorist dhe i dyshuari është një 23 vjeçar palestinez nga Bregu Perëndimor.

Katër prej personave të plagosur ndodhen në gjendje të rëndë ndërkohë që pjesa tjetër kanë dëmtime më të lehta.

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu ka akuzuar autoritetet palestineze dhe liderin e tyre Mahmoud Abbas, për sulmin ndaj pasagjerëve.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010359048843384
array(1) { ["section"]=> string(64) "sulme-me-thike-ne-nje-autobus-ne-izrael-plagosen-10-persona-1104" }