Sulmet ajrore irakiane, vritet numri dy i ISIS

Publikuar tek: bota, më 06:19 02-04-2017 Sulmet ajrore irakiane, vritet numri dy i ISIS

Numri i dy në komandën e grupit militant Shteti Islamik është vrarë.

Lajmi u raportua nga televizioni shtetëror irakian, duke cituar zyrtarë të inteligjencës ushtarake, se Ayad al-Jumali, që mendohet se është zëvendës i liderit të IS-it, Abu Bakr al-Baghdadi, është vrarë nga sulmet ajrore të forcave irakiane. Në sulmet që kanë kryer në zonën al-Qaim, pranë kufirit sirian, thuhet se janë vrarë edhe komandantë të tjerë të IS-it.

Televizioni irakian ka raportuar se Jumali ishte “numri dy në komandën” e IS-it dhe ishte “ministër për luftë”. Megjithatë, nuk është dhënë data se kur janë kryer sulmet ajrore.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Më në fund, Nobeli në duart e Bob Dylan (Ç’ndodhi sot -PRAPASKENAT)
Shokojnë shkencëtarët: Pritet një mega-cunam që do të trondisë botën, mësoni cili shtet do të preket »
Article Logic
Execution time: 0.013223886489868
array(1) { ["section"]=> string(51) "sulmet-ajrore-irakiane-vritet-numri-dy-i-isis-73819" }