Sulmet në Bruksel, Obama flet nga Kuba: Ne mundemi dhe do t’i luftojmë terroristët kudo në botë

Publikuar tek: bota, më 15:28 22-03-2016 Sulmet në Bruksel, Obama flet nga Kuba: Ne mundemi dhe do t’i luftojmë terroristët kudo në botë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama, ka shprehur ngushëllimet për familjet e viktimave të sulmeve kamikaze ditën e sotme në Bruksel.

“Mendimet dhe lutjet e popullit amerikan janë me popullin e Belgjikës”, tha Presidenti amerikan nga salla e “Grand Teatro de La Havana”.

“Brukseli është një tjetër kujtesë se bota duhet të bashkohet, pavarësisht nga raca, kombësia apo besimi, për të luftuar terrorizmin. Ne mundemi dhe do t’i luftojmë ata që kërcënojnë sigurinë në mbarë botën”, u shpreh Presidenti amerikan, Barack Obama.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sekuestrohet në Turqi pllaka më e shtrenjtë në botë
Ky është bilanci tragjik i deritanishëm në Bruksel »
Article Logic
Execution time: 0.011750936508179
array(1) { ["section"]=> string(99) "sulmet-ne-bruksel-obama-flet-nga-kuba-ne-mundemi-dhe-do-t-i-luftojme-terroristet-kudo-ne-bote-35732" }