Sulmet në Paris, homazhe në Presidencë, Nishani: Gjithmonë përkrah aleatëve kundër terrorizmit

Publikuar tek: politike, më 19:19 15-11-2015 Sulmet në Paris, homazhe në Presidencë, Nishani: Gjithmonë përkrah aleatëve kundër terrorizmit

News24

Kanë nisur mbrëmjen e sotme homazhet në Presidencë për viktimat që humbën jetën në ngjarjen e 13 Nëntorit në Paris, përpara Institucionit të Presidentit të Republikës, në Tiranë.

Gjatë fjalës së tij, presidenti i Republikës, Bujar Nishani shprehu gatishmërinë e shtetit të tij për ti ofruar mbështetje Francës dhe popullit të saj.

“Më lejoni që të konfirmojë qëndrimin e palëkundur të Shqipërisë dhe popullit shqiptar në aleancën e tij për të përballuar me sukses kundër terrorizmit. Shqipëria s’do qëndrojë në krah të Francës, popullit francez e cila do ketë vetëm një fund, fitoren e civilizimin dhe ndaj barbarisë. Paqja e përjetshme qofte për viktimat, i paharruar kujtimi i tyre. Më lejoni t’ju ftojë të gjithëve në një minuta heshtje.”, tha Nishani.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0088591575622559
array(1) { ["section"]=> string(97) "sulmet-ne-paris-homazhe-ne-presidence-nishani-gjithmone-perkrah-aleateve-kunder-terrorizmit-25485" }