Sulmet në Sri Lanka, identifikohen 9 kamikazët, mes tyre një grua

Publikuar tek: bota, më 10:14 24-04-2019 Sulmet në Sri Lanka, identifikohen 9 kamikazët, mes tyre një grua

Departamenti i Hetimeve Kriminale të Sri Lankës ka identifikuar 9 kamikazët që morën pjesë në shpërthimet e së dielës së Pashkëve.

Nga nëntë, tetë janë identifikuar nga CID, tha zëdhënësi i policisë Ruwan Gunasekara, raporton CNN, transmeton Newsbomb.al.

Kamikazi i nëntë u konfirmua si gruaja e një prej sulmuesve vetëvrasës.

Nga identifikimet e deri më tanishme raportohet se pjesa më e madhe e sulmuesve vijnë nga familje me të ardhura mesatare dhe mbi mesataren.

Ndërkaq, autoritetet deklaruan se njëri nga kamikazët ka studiuar në Londër dhe një tjetër në Australi.

Kujtojmë se shpërthimet në Sri Lanka të dielën e Pashkëve katolike u morën jetën rreth 360 persona dhe plagosën qindra të tjerë.

0f572e96-f492-4252-9de9-251f65c17cda.jpeg

6f6144e6-fa4b-49dc-b1a6-afd102c022a7.jpg

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0087552070617676
array(1) { ["section"]=> string(70) "sulmet-ne-sri-lanka-identifikohen-9-kamikazet-mes-tyre-nje-grua-161647" }