Sulmet terroriste mund të anulojnë Europianin Francë 2016, flet presidenti i Federatës franceze

Publikuar tek: sport, më 08:51 15-11-2015 Sulmet terroriste mund të anulojnë Europianin Francë 2016, flet presidenti i Federatës franceze

Sulmet terroriste që goditën Parisin më 13 nëntor, kanë rritur në maksimum dyshimet se kampionati europian “Francë 2016” mund të anullohet apo të zhvendoset në nje vend tjetër. Vetë presidenti i Federatës Franceze të Ftubollit, Noel Le Graet ka paralajmëruar se rreziku për një skenar të tillë është i lartë.

“Janë marrë shumë masa, por u pa që terroristët mund të godasin në çdo moment. Shqetësimi për Europianin ekzistonte prej kohësh, por tani është akoma më i madh. Në këto momente është e vështirë të thuhet diçka konkrete, por në ditët e ardhshme duhet të mblidhemi dhe të diskutojmë, sepse rreziku sa vjen dhe shtohet”, ka thënë La Graet për të përditshmen “L’Eqipue”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024744987487793
array(1) { ["section"]=> string(100) "sulmet-terroriste-mund-te-anulojne-europianin-france-2016-flet-presidenti-i-federates-franceze-25452" }