Sulmet terroriste, ndërhyn policia dhe arreston 3 vajza në Londër

Publikuar tek: bota, më 13:45 01-05-2017 Sulmet terroriste, ndërhyn policia dhe arreston 3 vajza në Londër

Policia e Londrës ka arrestuar tri vajza, në vazhdën e hetimeve të një operacioni për zbulimin dhe parandalimin e sulmeve terroriste.

Sipas të dhënave nga policia, vajzat 19 dhe dy të tjera nga 18 vjeç në lindje të Londrës, javën e shkuar.

Policia Metropolitane tha vajzat janë arrestuar si të dyshuara për nxitje të akteve terroriste. Pak ditë më parë u arrestuan në Kent gjashtë persona të dyshuar për terrorizëm, ndërsa muajin e kaluar nga një sulm terrorist në Londër humbën jetën gjashtë persona. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pas BREXIT, rreziku i skenarit francez FREXIT
“Çmenden” studentët, me alkool dhe të zhveshur zhyten në ujërat e ftohtë »
Article Logic
Execution time: 0.010602951049805
array(1) { ["section"]=> string(70) "sulmet-terroriste-nderhyn-policia-dhe-arreston-3-vajza-ne-londer-77055" }