Sulmet terroriste në Francë, flet Haradinaj: Ekstremizmi nuk mund ta sfidojnë Francën dhe vlerat që ajo përfaqëson

Publikuar tek: rajon, më 20:44 29-10-2020 Sulmet terroriste në Francë, flet Haradinaj: Ekstremizmi nuk mund ta sfidojnë Francën dhe vlerat që ajo përfaqëson Ramush Haradinaj

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka reaguar lidhur me ngjarjen e rëndë që ndodhi sot në Nice të Francës, ku një burrë vrau me thikë 3 persona, një prej të cilëve i preu kokën.

Haradinaj shprehet i tronditur teksa thotë se as ekstremizmi dhe as terrorizmi nuk mund ta sfidojnë Francën dhe vlerat e saj.

Sipas kreut të AAK-së në Kosovë, shteti francez i ka dhënë shumë qytetërimit dhe lirisë.

Reagimi i Haradinaj

I tronditur me sulmet terroriste në Francë. Në këto momente të vështira, qytetarët dhe populli i Republikës së Kosovës, ndajnë dhembjen me popullin francez. Franca i ka dhënë pafundësisht shumë qytetërimit dhe lirisë, andaj ekstremizmi dhe terrorizmi, nuk mund ta sfidojnë Francën dhe as vlerat që ajo përfaqëson.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vijon bilanci tragjik në Maqedoni të Veriut, 14 viktima dhe qindra raste të reja me koronavirus
Zbulohet EMRI dhe DOKUMENTI/ Ky është MINISTRI SHQIPTAR, kompania e të cilit fitoi tenderin 5 milionë euro »
Article Logic
Execution time: 0.011422872543335
array(1) { ["section"]=> string(120) "sulmet-terroriste-ne-france-flet-haradinaj-ekstremizmi-nuk-mund-ta-sfidojne-france-n-dhe-vlerat-qe-ajo-perfaqeson-225711" }