Sulmet terroriste në Francë, një nga kamikazët ishte vetëm 15 vjeç

Publikuar tek: bota, më 19:47 14-11-2015 Sulmet terroriste në Francë, një nga kamikazët ishte vetëm 15 vjeç

"Një 15 vjeçar ka hedhur veten në erë si kamikaz në Francë", informacioni tronditës që sjell prestigjozja "Le Monde". 8 kamikazë kanë vdekur dhe disa janë vrarë nga forcat e sigurisë si pasojë e 7 sulmeve terroriste në Paris.

Një nga ata kamikazët ishte 25 vjeç, me pasaportë siriane dhe kishte hyrë në Greqi si refugjat lufte.

Ndërkaq është identifikuar edhe një francez 20 vjeç që është vrarë nga forcat e sigurisë. Identifikimi i tij u bë i mundur përmes shenjave të gishtërinjve, sikurse është gjetur edhe një pasaportë e një shtetasi egjiptian, 30 vjeç por ende nuk janë konfirmuar zyrtarisht.

Sipas “Le monde” një nga kamikazët që hodhi veten në erë pranë stadiumit “Stade de France” ishte vetëm 15 vjeç.

Hetimet po vazhdojnë me intensitet të lartë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011697769165039
array(1) { ["section"]=> string(71) "sulmet-terroriste-ne-france-nje-nga-kamikazet-ishte-vetem-15-vjec-25436" }