Sulmet terroriste në Londër, reagon Ambasada Amerikane

Publikuar tek: aktualitet, më 08:16 04-06-2017 Sulmet terroriste në Londër, reagon Ambasada Amerikane

Reagon Ambasada Amerikane pas sulmeve terroriste mbrëmë në Londër që i morën jetën 6 civilëve dhe 3 terroristëve ndërsa u plagosën  48 persona.

Ambasada dënon sulmin dhe shprehet e gatshme të ndihmojë autoritetet e Mbretërisë së Bashkuar.

“Shtetet e Bashkuara dënojnë sulmet që i morën jetën civilëve të pafajshëm në Londër këtë mbrëmje. Ne e kuptojmë se policia e U.K.-së aktualisht po i trajton këto si incidente terroriste. Shtetet e Bashkuara janë të gatshme të sigurojnë çdo autoritet ndihmës në Mbretërinë e Bashkuar.

Zemrat tona janë me familjet dhe të dashurit e viktimave. Ne durojmë një shërim të plotë dhe të shpejtë për ata që janë plagosur në sulme. Të gjithë amerikanët solidarizohen me njerëzit e Mbretërisë së Bashkuar”, thuhet në reagimin zyrtar të Ambasadës Amerikane.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kush është “kapo” i drogës në jug të Shqipërisë, biznesmeni ishte miku i Elton Çiços
Sulmet në Londër tmerrojnë edhe Italinë, plagosen 1 mijë persona, shikoni ç’ka ndodhur (FOTO-VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.012048006057739
array(1) { ["section"]=> string(59) "sulmet-terroriste-ne-londer-reagon-ambasada-amerikane-81146" }