Sulmet terroriste në Paris, arrestohen dy persona në Belgjikë

Publikuar tek: bota, më 07:19 04-12-2015 Sulmet terroriste në Paris, arrestohen dy persona në Belgjikë

Dy persona të dyshuar si të lidhur me sulmet terroriste të Parist janë arrestuar në Belgjikë.

Një 20 vjeçar me shtetësi franceze, Samir Z. u ndalua në aeroportin e Brukselit ndërsa po nisej drejt Marokur. Tjetri, 28 vjeç me shtetësi belege, Pierre N. u arrestua në lagjen Molenbek të Brukselit. Ata kanë dalë para drejtësisë dhe i janë komunikuar akuzat për pjesëmarrje në aktivitete terroristë.

Kështu numri i të arrestuarëve për sulemt e Parisit, shkon në 8.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.008944034576416
array(1) { ["section"]=> string(66) "sulmet-terroriste-ne-paris-arrestohen-dy-persona-ne-belgjike-26918" }