Sulmet terroriste të Spanjës, lirohet i dyshuari, dy të tjerë akuzohen

Publikuar tek: bota, më 21:41 22-08-2017 Sulmet terroriste të Spanjës, lirohet i dyshuari, dy të tjerë akuzohen

Një i arrestuar i dyshuar për sulmet terroriste të Spanjës do të lirohet nga paraburgimi, kështu ka vendosur gjykata.

Ndërsa dy persona janë akuzuar për anëtarësim në një organizatë terroriste, për vrasje dhe vënie të eksplozivëve do të mbahen pa paraburgim.

Një person i katërt do të ndalohet në ditët e tjera.

Ndërkohë, gjykatësi tha se një biletë avioni në Bruksel, Belgjikë, që i përkiste një imami u gjet në shtëpinë e rrënuar nga një shpërthim një natë para sulmit në Barcelonë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E humbët eklipsin e plotë diellor dje, zbuloni kur dhe ku do t’i shihni eklipset e tjera
Gjermania hakmerret ndaj Erdogan, i “ngrin” të gjitha pasuritë »
Article Logic
Execution time: 0.011950969696045
array(1) { ["section"]=> string(74) "sulmet-terroriste-te-spanjes-lirohet-i-dyshuari-dy-te-tjere-akuzohen-89875" }