Sulmi i fundit mbi ISIS nis sot në mesnatë

Publikuar tek: bota, më 06:11 09-10-2017 Sulmi i fundit mbi ISIS nis sot në mesnatë

Sulmi i fundit në linjën e fundit të mbrojtjes nga Shteti Islamik në ish-kryeqytetin e Raqqa duhet të fillojë të dielën natën, ka thënë një komandant në terren për forcat e mbështetura nga SHBA.

Të paktën 12 civil kanë vdekur dhe 15 janë plagosur në një sulm ajror në një treg në Idlib, një qytet në veri-perëndim të Sirisë, sot ku ekipet e mbrojtjes civile po kryejnë një operacion kërkimi dhe shpëtimi, transmeton Indeksonline, shkruan indeksionline.

Humbja në rrugët dhe ndërtesave të mbetura të Shtetit Islamik në Raqqa, pas humbjes së saj në Mosul të Irakut këtë vit dhe tërheqja e saj nga territoret e të dyja vendeve, do të shënonte një moment të rëndësishëm në luftën për të shkatërruar grupin xhihadist.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Televizioni del zbuluar: Skandal me lotarinë, ja topi me 2 numra të ndryshëm (Foto)
Rriten tensionet, Erdogan nuk kursehet ndaj SHBA, hakmerret pas vendimit të Trump »
Article Logic
Execution time: 0.010771989822388
array(1) { ["section"]=> string(48) "sulmi-i-fundit-mbi-isis-nis-sot-ne-mesnate-95201" }