Sulmi i SHBA, reagon Bashar Al Assad: Trump bëri veprim idiot

Publikuar tek: bota, më 13:43 07-04-2017 Sulmi i SHBA, reagon Bashar Al Assad: Trump bëri veprim idiot

Pas sulmeve me 59 raketa në një bazë ajtore në Siri, ka ardhur edhe reagimi i parë i presidencës siriane.

Përmes një komunikate zyrtare, presidenca e siriane e cilëson sulmin e Donald Trump si një sjellje të papërgjegjshme. “Kjo që ka bërë Amerika është një sjellje e papërgjegjshme dhe idiote, si dhe tregon vizionin e saj dritëshkurtër”, shkruhet në komunikatën zyrtare.

Sulmet erdhen nga SHBA si pasojë e armëve kimike që po përdor Assad, kundër sirianëve. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sulmi me armë kimike në Siri, turqit protestë të pazakonte para ambasadës ruse (FOTO)
Tronditet Stokholmi/ Kamioni hyn mes turmës së njerëzve, 5 të vdekur, shumë të plagosur »
Article Logic
Execution time: 0.010568141937256
array(1) { ["section"]=> string(65) "sulmi-i-shba-reagon-bashar-al-assad-trump-beri-veprim-idiot-74421" }